NN6T#62


Ivan Illich, Jan Sowa:
 Koniec szkoły  ✖ Bill Ayers: Od wewnątrz ✖ Jonas Mekas: Pytaj wiatr dlaczego wieje ✖ Andrzej Tobis: Mały zestaw katastroficzny ✖ Ekstra Przewodnik: Najmniej Nowoczesne Muzea Warszawy!

+
ZBYT LUDZKO: Norman Leto, jeden z najciekawszych polskich artystów młodego pokolenia, samouk, w przededniu premiery Sailora, swojego pełnometrażowego filmu oraz książki, opowiada o widzeniu dźwięków, współczynniku efemeryczności dzieła, galeriach zatęchłych od szkolnych nawyków i wyższości biologii nad polityką. ✖ WYJŚCIE AWARYJNE: Powierzono mu Polski Pawilon na 12. Biennale Architektury w Wenecji awaryjnie. Wraz z Agnieszką Kurant i Aleksandrą Wasilkowską przygotowuje instalację Emergency Exit, której tytuł jest swoistym komentarzem do skomplikowanych losów tegorocznego konkursu na projekt prezentowany w Wenecji. Kim jest Elias Redstone, kurator Pawilonu Polonia, dowiadujemy się u źródeł. ✖ KADRY Z RZECZYWISTOŚCI: Tekstów o sztuce nie jestem już w stanie czytać, nużą mnie one potwornie, są zbiorami kalek, które nie generują żadnej wiedzy ani informacji - rozmowa z Agnieszką Brzeżańską. ✖ CO CHCIAŁ PAN PRZEZ TO POWIEDZIEĆ? Często pyta się artystę, co pan chciał przez to powiedzieć? A to pytanie bez odpowiedzi, bo każdy, nawet poznawszy interpretację autora, odbierze dzieło po swojemu - Michał Gayer o transmisji wrażeń na linii artysta-widz oraz reprodukcjach informacji. ✖ UDRĘKA I EUFORIA: Projektując dla instytucji kultury, zarywają noce najchętniej. Rozmowa o projektowaniu interaktywnym z Huncwotem, czyli Łukaszem Knasieckim i Arkiem Romańskim. ✖ a do tego orientuj się! oraz notesik.na.6.tygodni

Cały Notes możesz przeczytać ++TUTAJ

nn6t #62 zrealizowany został ze środków:

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Miasta Stołecznego Warszawy

 

 

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.